[vc_row][vc_column][vc_empty_space][vc_column_text]

سوالات متداول جراحی زیبایی بینی 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_toggle title=”آیا پس از عمل در بینی تامپون می گذارند ؟”]

جواب :بعد از جراحی بینی بهتر است به مدت ۲۴ ساعت داخل بینی یک پانسمان گذاشته شود تا میزان خونریزی و ورم داخل بینی کمتر شود ولی در صورت درخواست بیمار می شود که از این پانسمان استفاده نکرد و نیاز قطعی وجود ندارد .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”منظور از بینی گوشتی و غضروفی چیست ؟”]جواب :اگر ضخامت پوست بینی زیاد باشد وغضروف های زیر آن ضعیف باشند ، بینی اصطلاحا گوشتی گفته می شود و اگر پوست بینی نازک و غضروف های زیر آن محکم باشد ، اصطلاحا بینی غضروفی (استخوانی) گفته می شود . با توجه به اینکه در تکنیک های فعلی جراحی پلاستیک ، فقط روی غضروف و استخوان تراش داده می شود و روی پوست هیچ اقدامی نمی شود، بینی های غضروفی (استخوانی) خیلی بهتر به جراحی پاسخ می دهند و زیباتر میشوند . با اینحال امکان ایجاد تغییرات زیبایی طولانی مدت بر روی بینی گوشتی نیز وجود دارد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی چه زمانی است ؟” css=”.vc_custom_1595939095092{border-radius: 4px !important;}”]جواب:سن قانونی که فرد می تواند برای خودش تصمیم بگیرد هجده سال است . ولی از لحاظ علمی دخترها از ۱۴ سالگی و پسرها از ۱۶ سالگی می توانند مورد جراحی زیبایی قرار بگیرند به شرط اینکه رضایت والدین وجود داشته باشد . در مورد حد نهایی سن برای راینوپلاستی هم باید گفت که حتی تا ۶۰ سالگی نیز به شرطی که بیماری داخلی وجود نداشته باشد، امکان جراحی وجود دارد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا نیاز به انجام جراحی دوم وجود دارد ؟”]

جواب :بر طبق آمار در مورد بزرگترین جراحان پلاستیک دنیا ، ۱۰در صد احتمال نیاز به جراحی دوم وجود دارد ، در مورد بیماران ما آمار از این هم کمتر است ولی به هر حال وجود دارد و اجتناب ناپذیر است . در جراحی دوم اشکالات جزیی باقیمانده از عمل اول اصلاح می شود و اصطلاحا به آن روتوش بینی گفته می شود .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”پس از عمل بینی چه مدت استراحت لازم است ؟”]

جواب :انجام فعالیت های شغلی سبک ۴ روز پس از جراحی امکان پذیر است . برای مشاغل سنگین تا دو هفته بهتر است استراحت وجود داشته باشد .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا امکان جراحی همزمان پولیپ بینی با جراحی زیبایی آن وجود دارد ؟”]

جواب: پولیپ در حقیقت رشد بیشتر از حد مخاط داخل بینی است که معمولا در پاسخ به مواجهه با آلرژن ها یا همان مواد حساسیت زا ایجاد می شود و فضای داخل بینی را اشغال می کنند . بدلیل کاهش فضای داخل حفره بینی جریان هوا داخل بینی با مقاومت روبرو می شود و فرد احساس گرفتگی بینی می نماید . این پولیپ ها معمولا فضای داخل بینی و سینوس ها را اشغال می کنند و فرد علاوه بر گرفتگی بینی دچار کاهش حس بویایی احساس سردرد پری و فشار در صورت وخلط پشت حلق می باشد . برای رها شدن از پولیپها در صورتیکه درمان دارویی موفق نباشد از جراحی آندوسکوپیک بینی استفاده می شود که درحین آن با استفاده از لنزهای مخصوص وابزار خاص پولیپ های داخل بینی تراشیده شده و خارج می شود . انجام آندوسکوپی بینی و سینوسها به همراه جراحی زیبایی بینی امکان پذیر می باشد .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا با لیزر هم جراحی زیبایی بینی انجام می شود ؟”]

جواب :در حال حاضر امکان جراحی زیبایی بینی با لیزر وجود ندارد ولی به خاطر جذابیت موضوع برای عموم، ممکن است این مساله مورد استفاده تبلیغاتی قرار گیرد . لازم به ذکر است که فقط انجام برش های جراحی با لیزر امکان پذیر است که بدلیل وجود برشهای کوچک در راینوپلاستی کاربرد لیزر جایگاهی ندارد

[/vc_toggle][vc_toggle title=”جراحی بینی چقدر طول می کشد ؟”]

جواب :بستگی به نوع بینی دارد. اگر بینی مشکل عمده ای نداشته باشد و فقط یک قوز و مختصری افتادگی زیبایی اش را تحت تأثیر قرار داده، عمل در حد یک ساعت انجام می شود. اما بینی هایی که قبلاً جراحی شده اند و در جراحی قبلی آسیب دیده اند و نیاز به پیوند غضروفی دارند، ممکن است حتی تا سه ساعت به طول بیانجامد. بینی های گوشتی نسبت به بینی های غضروفی (استخوانی)، زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است تا ۲ ساعت به طول بیانجامد. بنابراین می توان گفت عمل جراحی زیبایی بینی بین ۱ تا ۳ ساعت به طول می انجامد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”ترخیص از کلینیک چه موقع انجام می شود ؟”]

جواب :معمولا همان شب بیمار ترخیص می شود و نیاز به گذراندن شب در مرکز درمانی وجود ندارد .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا تنفس بعد از عمل بینی بدتر می شود ؟”]

جواب :معمولا به مدت یک ماه بعد از عمل ممکن است تا حدودی گرفتگی بینی وجود داشته باشد که بدلیل وجود ترشحات یا ورم بافت های داخل بینی است . ولی این مساله موقتی است و تنفس به حالت عادی یا بهتر از قبل از عمل بر می گردد .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”در مورد جراحی باز و جراحی بسته کدامیک را ارجح میدانید و تفاوت آنها در چیست ؟”]

جواب :در جراحی بسته تمام برشهای جراحی داخل بینی انجام می گیرد و هیچگونه بخیه ای روی پوست بینی وجود ندارد . این روش برای مواردی که اشکالات بینی جزیی باشد ارجح است . در روش باز برش های ظریف زیر بینی وجود دارد که با گذشت ۶ ماه از جراحی چندان قابل رویت نیست . این روش برای تمام انواع بینی قابل استفاده است .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”در بین متخصصین گوش وحلق وبینی ، فوق تخصص جراحی پلاستیک و متخصصین فک وصورت کدامیک برای جراحی زیبایی بینی ارجح می باشند ؟”]

جواب :در حال حاضر در تمام دنیا هر یک از سه گروه فوق، خود را برای این عمل ارجح می دانند . ولی واقعیت این است که هر سه گروه دوره های جراحی زیبایی بینی را گذرانده اند و قادر به انجام این جراحی هستند . با اینحال توانایی علمی وفنی پزشکان با هم متفاوت است و در بین هر سه گروه پزشکان صاحب سبک ولایق در جراحی بینی وجود دارد و انتخاب به عهده بیماران می باشد .

[/vc_toggle][vc_toggle title=”عمل رینوپلاستی را در چه سنی می توان انجام داد؟”]

جواب : برای دختران از سن ۱۶ سالگی و پسران از ۱۷ سالگی و اگر کسی بخواهد در سنین پایین تر انجام دهد در دختران می بایست حداقل ۲ سال از شروع بلوغ آنها گذشته باشد.

البته در کودکانی که دچار شکستگی بینی شده اند شرایط متفاوت است.

بیشترین رشد تیغه بینی در کودکان در دو مرحله اتفاق می افتد. مرحله اول برای هر دو گروه پسران و دختران از بدو تولد تا ۵ سالگی میباشد.  مرحله دوم رشد در دختران از ۸ تا ۱۲ سالگی و در پسران از ۱۰ تا ۱۴ سالگی اتفاق میافتد. جا اندازی بسته استخوان یا تیغه بینی در کودکان بی خطر است، اما هر گونه عمل باز غیر اورژانسی باید تا بعد از تکمیل این مراحل رشد حیاتی بینی به تعویق افتد.

در شکستگیهای شدید بینی که منجر به خرد شدن استخوان وتیغه بینی میگردد، با جا اندازی بسته قابل اصلاح نمیباشد و عدم اصلاح آن میتواند عوارض دراز مدت از قبیل انسداد راه تنفسی و مشکل زیبایی ایجاد نماید. در چنین مواردی با استناد بر گزارشهای متعددی از جراحان از گوشه کنار دنیا توصیه بر عمل زیبایی بینی است. و طبق ایت گزارشات و تجربیات ما در چنین مواردی نتایج رضایت بخشی از نظر تنفسی و زیبایی حاصل میشود، بدون اینکه بر رشد بینی یا صورت تاثیر منفی بگذارد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”سوال : آیا عمل جراحی بینی می تواند سبب اختلال بویایی در فرد شود؟”]

جواب : محل هایی که در عمل جراحی بینی تغییر می کنند هیچ ارتباط مستقیمی با محل قرار دادن عصب بویایی ندارد و لذا بطور معمول سبب اختلال بویایی نمی شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”در عمل زیبایی بینی آیا می توان شکل تنفسی را بطور همزمان اصلاح کرد؟”]

جواب : بله. انجام اصلاحاتی در جهت بهبود تنفس بینی بیمار از وظایف یک جراح آشنا به عمل رینوپلاستی می باشد و می بایست بطور همزمان ضمن زیباتر نمودن بینی، مشکل تنفسی بیمار را حل نمود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”شرایط فردی برای انجام صحیح عمل بینی چیست؟”]

جواب : عمل جراحی بینی نظیر سایر اعمال جراحی می بایست در سالم ترین شرایط برای بیمار انجام شود. لذا پیشنهاد می گردد که عمل بیمار می بایست در اطاق عمل در شرایط استریل و امکانات و تجهیزات کامل همراه با یک بیهوشی سبک صورت گیرد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه اقدامات پاراکلینیک برای فردی که کاندید عمل بینی است ضروری است؟”]

جواب : با توجه به اینکه اکثر افراد کاندید عمل بینی در گروه سنی جوانان قرار دارند لذا گرفتن یک شرح حال کامل و توجه به بیماری های زمینه ای ضروریست، در غیر اینصورت آزمایشات روتین اطاق عمل کفایت می کند.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”در چه بیمارانی ممکن است بیش از یکبار نیاز به جراحی بینی داشته باشند و چه زمانی را برای عمل دوم پیشنهاد می کنید؟”]

جواب : در گروهی از بیماران که دارای بینی خیلی کج همراه با مشکلات داخلی هستند ممکن است نیاز به عمل مجدد داشته باشند که بهتر است حداقل یکسال از عمل اول گذشته باشد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا انحراف بینی بعد از عمل مجدداً بر می گردد؟”]

جواب : خیر. چنانچه عمل جراحی انحراف بینی بطور صحیح تشخیص داده شده باشد و بطور کامل اصلاح شده باشد شانس بسیار کمی برای عودت آن وجود دارد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”دوست من اظهار می کند که بینی اش را با لیزر عمل کرده اند، واقعاً چنین چیزی ممکن است؟”]

جواب : خیر.  یکی از کاربردهای لیزر در جراحی ، انجام برشها می باشد که در مواردیکه نیازمند برش بسیار دقیق هستیم (مثلا در جراحی حنجره)، از آن استفاده میکنیم. در جراحی زیبایی بینی ،نتیجه عمل بستگی به دقت جراح در اندازه گیریها، ایجاد تعادل در قسمتهای مختلف براساس اصول زیبا شناسی و پیروی از اصول علمی جراحی دارد و استفاده از لیزر برای برش بجای تیغ جراحی هیچ تغییری در نتیجه عمل ایجاد نخواهد کرد و به این دلیل است که در بهترین مراکز دنیا هم از لیزر برای جراحی بینی استفاده نمیشود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=” آیا شما از پروتزهای بینی استفاده می کنید؟”]

جواب : خیر. من ترجیح می دهم که از غضروف های بیمار برای بازسازی بینی استفاده کنم.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”من دوست دارم که بینی ام را خیلی کوچک کنم، به جراحان متعددی مراجعه کرده ام آنها موافق نیستند، آیا شما اینکار را برای من می کنید؟”]

جواب : بخاطر داشته باشید که بینی یک وسیله تنفسی موثر بر سلامتی شماست لذا کوچک نمودن آن در حدی که سبب اختلال تنفس شما می شود صحیح نمی باشدو در آینده مشکلات بسیاری را برای شما به وجود می آورد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”من دختر جوانی هستم که دارای بینی بزرگ و چانه کوچکی است، آیا می توانم هر دو محل را همزمان برایم درست کنید؟”]

جواب : بله.  بعضی جراحی های صورت مثل گذاشتن پروتز چانه، پروتز گونه، یا جراحی پلک و غیره گاهی همراه با جراحی بینی انجام میشوند و اتفاقا” به علت ایجاد تعادل بیشتر در صورت باعث زیبا تر شدن نتیحه عمل جراحی بینی هم میشوند.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”یک هفته قبل دچار شکستگی شدید بینی شده ام، آیا می توانم ضمن عمل گرفتگی بینی جراحی زیبایی را انجام دهم؟”]

جواب : چنانچه شکستگی بینی شما شدید باشد و اسکلت بینی شما صدمه جدی دیده باشد، صلاح است اول شکستگی بینی شما اصلاح و پس از ۶ ماه تا یکسال بعد جراحی زیبایی بینی خود را انجام دهید. اما چنانچه شکستگی خفیف و ؟؟؟ دریچه قوز بینی بالا باشد، شاید بتوان (با نظر جراح) آنرا انجام داد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”من علاوه بر بینی بزرگ دارای پولیپ و آلرژی شدید هستم چطور می توانم بینی ام را عمل کنم”]

جواب : بهتر است اول آلرژی شما با درمان دارویی کنترل شود و در فصلی که آلرژی شما کاهش یافته و خاموش است بینی خود را عمل کنید، اما می توان پولیپ های شما را همزمان با جراحی زیبایی بینی با استفاده از روش آندوسکوپی بخوبی معالجه کرد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا اگر جراحی رینوپلاستی انجام دهم ممکن است آلرژی من بهبود یابد؟”]

جواب : خیر. آلرژی یک بیماری با زمینه ژنتیکی است و همراه با درمان دارویی کنترل می شود و قابل معالجه نیست، اما ممکن است علایم انسداد بینی شما با یک عمل صحیح بینی کاهش یابد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه تفاوتی بین عمل جراحی باز و بسته است و شما کدام روش را می پسندید؟”]

جواب : عمل جراحی بینی باز و بسته دو روش و دو تکنیک برای عمل رینوپلاستی است و بسته به تجربه و سلیقه جراح انتخاب می شود، اما عمل روش باز را ترجیح می دهم چون امکان دید کامل و اصلاح نواقص بینی را بهتر فراهم می کند

[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه مدت پس از عمل جراحی بینی می توانم باردار شوم؟”]

جواب : شما در هر زمان پس از عمل جراحی می توانید باردار شوید ولی توصیه می کنم برای اینکه نتایج جراحی بینی شما بنحوی نمایان شده باشد حداقل ۶ ماه از زمان جراحی شما گذشته باشد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”یکی از دوستانم را شما عمل کرده اید، خیلی زیبا شده است. اگر من همان مدل بینی را بخواهم برای من درست می کنید؟”]

جواب : اگر چنانچه بینی دوست شما زیبا به نظر می رسد قطعاً یکی از عمده دلایل آن تناسب فرم و اندازه بینی وی با بقیه اجزاء صورت اوست و اگر صورت شما دقیقاً همان مشخصات را دارا باشد می شود، اما اگر صورت شما با وی فرق دارد اجازه دهید بینی متناسب با صورت خود شما برایتان ساخته شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”من عینکی هستم می خواهم بپرسم چشمم را لایزیک کنم یا بینی ام را عمل کنم؟”]

جواب : ما پیشنهاد می کنیم که ابتدا عمل بینی شما انجام شود و یک ماه بعد می توانید لایزیک را براحتی انجام دهید و نگران تغییر شماره چشم خود نباشید.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”من دختری ۲۱ ساله هستم که در محل های بریدگی قبلی ام در محل بازو اسکار ضخیم بجا مانده است . ممکن است عمل بینی نیز اسکار بجای بگذارد؟”]

جواب : خیر. معمولاً رخ میانی صورت که بینی در آن قرار دارد جزء نواحی تولید کننده اسکار نیست در حالیکه نواحی مانند بازو و سرشانه ها، جناغ سینه و لاله گوش شانس بیشترین اسکار را در بدن دارند.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”یکی از دوستانم را شما عمل کرده اید، خیلی زیبا شده است. اگر من همان مدل بینی را بخواهم برای من درست می کنید؟”]

جواب : اگر چنانچه بینی دوست شما زیبا به نظر می رسد قطعاً یکی از عمده دلایل آن تناسب فرم و اندازه بینی وی با بقیه اجزاء صورت اوست و اگر صورت شما دقیقاً همان مشخصات را دارا باشد می شود، اما اگر صورت شما با وی فرق دارد اجازه دهید بینی متناسب با صورت خود شما برایتان ساخته شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”بعد از عمل بینی دچار جوشهای متعدد در ناحیه صورت شده ام، می گویند مربوط به داروی بیهوشی است. چکار باید بکنم؟”]

جواب : جوشهای صورت بعد از عمل جراحی در بیمارانی که دارای پوست چرب می باشند مربوط به عدم استحمام و شستن و لیف صورت است تا داروی بیهوشی، اگر شدید است با یک متخصص پوست مشورت کنید.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه مدت پس از عمل جراحی می توانم ورزش را شروع کنم؟”]

جواب : از ۳ الی ۴ هفته پس از عمل جراحی می توانید ورزش های سبک Airobic (ایروبیک) را شروع کنید و پیاده روی نمایید. سایر ورزش ها را چنانچه به صورت شما فشار نمی آورند انجام دهید.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آقای دکتر من از خارج ایران تماس می گیرم، چنانچه برای عمل جراحی بینی مراجعه نمایم، چه مدت بعد می توانم با هواپیما برگردم؟”]

جواب : بهتر است حداقل ۲ هفته در ایران باشید سپس براحتی می توانید با هواپیما برگردید.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”بهترین نتیجه جراحی زیبایی بینی در چه پوستی به دست می آید؟”]

جواب :  پوست یکی از عوامل اصلی در نتیجه گیری عالی از جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی) است. پوست ضخیم مانند یک لاستیک عمل می کند و به خوبی به سر جای خود بر نمی گردد.

پوست نازک نیز مانند یک پرده شفاف عمل کرده و نواقص زیر آن دیده می شود. بنابر این پوستی که ضخامت متوسط دارد بهترین نتیجه را در برخواهد داشت. توجه داشته باشید نتیجه نهائی عمل به پوست بیمار ونحوه کار جراح وابسته است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”عوارض عمل جراحی بینی (راینوپلاستی) چیست؟”]

جواب : عمل جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی) مانند هر عمل دیگری می تواند عوارضی داشته باشد. به طور کلی ۸ تا ۱۵ درصد از کسانی که جراحی زیبائی بینی انجام می دهند رضایت کامل کسب نمی کنند و ناراضی هستند و این موضوع مهمترین عارضه عمل زیبائی بینی است.

عوارض دیگر عبارتند از: چسبندگیهای داخل بینی و مشکلات تنفسی، بد شکلی پشت بینی و زینی شدن آن، نامنظمی خلف بینی، برداشت بیش از حد نوک بینی و غیر قرینه شدن آن.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا نوع بینی بر الگوی عمل تأثیری دارد؟”]

جواب : بعضی بینی ها به بینی گوشتی معروفند که مشخصه آنها بینی پهن با پوست ضخیم وبافت غضروفی ناچیز است. روش اصلاح این گونه بینی ها با روش جراحی بینی های استخوانی متفاوت است. درجراحی بینی گوشتی استفاده از روش های تقویت اسکلت بینی برای افزایش حمایت بافت های نرم بینی ضروری است و حتی جراحی این نوع بینی ها با استفاده از تکنیک های جدید با نتایج مطلوب همراه است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا جراحی بینی گوشتی موفقیت آمیز میباشد؟”]

جواب : بینی های گوشتی نوعی از بینی می باشند که در منطقه خاورمیانه شایع می باشند. دراین بینی ها پوست ضخیم است و غضروف های بیمار ضعیف می باشد و در واقع علت بزرگی نوک بینی در این افراد ضخامت پوست میباشد. لذا جهت جراحی این افراد بایستی به مسئله تقویت غضروف ها و برداشتن چربی های محل توجه شود.

در گذشته تضعیف غضروف ها استفاده می شد که به علت فیبروز پوست و بافت زیر جلدی منجر به اسکار و فرورفتگی و بد شکلی محل می شد. در ادامه بایستی بگویم درعمل این افراد اگر انتظارات بیمار مطابق با وضعیت بینی وعلی الخصوص نوک بینی باشد وتحمل زمان نسبتا طولانی افت ورم را داشته باشند با تکنیک تقویت غضروف، بیمار می تواند نتایج قابل قبولی (ولی نه مانند بیماران با پوست مناسب) داشته باشد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا بیماران دچار کجی بینی و یا به اصطلاح deviated noseمیتوانند نتیجه مناسبی از عمل زیبایی بگیرند؟”]

جواب : در این جا باید بگویم بینی های کج عمدتاً در اثر انحراف سپتوم یا تیغه وسط در جریان رشد یا ضربات در دوران کودکی و جوانی به وجود می آید. نکته مهم در جریان عمل این افراد تصحیح دقیق سپتوم یا تیغه وسط  وتقویت غضروف نوک بینی است ولی این افراد باید بدانند که درجات خفیف از انحراف بعد عمل معمولا می ماند، گرچه فرم ظاهری بینی بسیار از قبل عمل بهتر می شود و نتیجه کاملا قابل قبول است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”در مورد نحوه ویزیت بعد از عمل جراحی بینی و زمانهای آن چه توصیه هایی دارید؟”]

جواب : ویزیت بعد از عمل زیبایی بینی در یک ماه اول هر هفته و بعد از آن به ترتیب در ماه اول و ۳ و۶ و ۹و ۱۲(در سال اول) و سپس در ماه ۱۸ و۲۴ در سال دوم عمل می باشد. علت این ویزیت ها بررسی تغییرات بینی در طول زمان می باشد تا در صورت لزوم اقدامات لازم رخ دهد ولی معمولا نتیجه نهایی عمل در پایان سال اول مشخص می شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”من دو هفته پیش جراحی سپتوپلاستی انجام دادم، اما الان نخ های بخیه رو تو دماغم میبینم و گاهی از دماغم بیرون میان. لازمه به پزشکم مراجعه کنم؟”]

جواب : معمولاً در سپتوپلاستی از نخ های ویکریل یا کرومیک استفاده می شود که خودبخود ظرف ۳ تا ۴ هفته می افتد. شستشو با سرم نرمال سالین روزی دو بار توصیه می شود. همچنین در ماه اول بعلت ورم ها تنفس کمی مشکل انجام میشود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا عمل رینوپلاستی را در فصل زمستان هم می توان انجام داد؟”]

جواب : بله در فصل زمستان هم میتوان برای عمل جراحی زیبایی بینی اقدام کرد و تفاوتی با فصل تابستان ندارد. فقط ممکن است آبریزش بینی کمی بیشتر باشد که با تجویز قرص لوراتادین (هر شب یک عدد) کنترل می شود.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”پس از عمل جراحی بینی اگر عطسه مان گرفت ، چجوری عطسه کنیم؟”]

جواب : باید با دهان باز عطسه کنیم که فساری به بینی وارد نشود

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا تامپون بینی پس از عمل جراحی لازم است یا خیر؟”]

جواب : جواب این مسئله باز می گردد به سلیقه جراح شما. من خودم از تامپون بینی استفاده می کنم و در انجام این عمل فوایدی می بینم. از جمله اینکه به فرم دهی بینی از داخل کمک می کند و دیگر اینکه از سرازیرشدن ترشعات بینی که پس از عمل بیمار با آن روبروست جلوگیری میکند. با این همه اگر بیماری از من بخواهد که از تامپول بینی استفاده نکنم در صورت امکان این کار را برای او انجام خواهم داد.

[/vc_toggle][vc_toggle title=” چند روزتامپول در بینی باقی می ماند؟”]

جواب :  بستگی به شرایط بینی و بخصوص تیغه بینی دارد و از حدود ۲ تا ۵ روز متفاوت است.

[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا بعد از انجام جراحی زیبایی بینی درد داریم ؟”]جواب: جراحی زیبایی بینی عمل دردناکی نیست و معمولا پروسه ریکاوری بعد از درمان خیلی کوتاه است .[/vc_toggle][vc_toggle title=”از روش های طراحی سه بعدی چهره و ماکت بینی استفاده می کنید ؟”]جواب: طراحی سه بعدی و ماکت بینی یک مقداری امروزه جنبه های تبلیغاتی زیادی دارد و هنوز بیس های علمی آن یک مقداری علامت سوال دارد . منتها اگر از نظر علمی هم کمی پیشرفت کرد در دنیای آکادمیک و دانشگاهی ما هم وارد حیطه خواهیم شد . فعلا کمی جنبه ها تبلیغاتی است و خیلی جواب گو نیست .[/vc_toggle][vc_toggle title=”چه مدت زمان باید چسب بر روی بینی باشد ؟”]جواب: البته این مدت زمان به نوع بینی بستگی دارد . به طور مثال بینی های استخوانی باید کمتر چسب زده شود ولی بینی های گوشتی مدت زمان بیشتری باید چسب زده شود . حداقل یک ماه توصیه می کنیم ولی دو تا چهار ماه بسته به نوع بینی خواهد بود، بینی های استخوانی دو ماه حداقل ۲۴ ساعت و بینی های گوشتی را سه تا چهار ماه توصیه می شود و بعد از آن هم فقط شب ها به مدت دو تا سه هفته و در طی روز دیگر نیازی نیست .[/vc_toggle][vc_toggle title=”چرا در بعضی از نمونه کارهای پزشکان نوک بینی خیلی بالا است ؟”]جواب: میزان بالا رفتن یا چرخش و یا روتیشن بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد . یک حیطه  استاندارد دارد و چون در جراحی بینی مقداری افت داریم بعد از چند ماه آن اول ما یک مقداری روتیشن و چرخش بینی را زیادتر انجام می دهیم و این بستگی به تجربه جراح دارد و در طی زمان یک مقداری پایین می آید به اندازه ایده آل خواهد رسید .[/vc_toggle][vc_toggle title=”لیفت بینی بدون جراحی هم انجام می دهید و تاثیر هم دارد ؟”]جواب: لیفت بینی اصلا جایگاه علمی ندارد . توصیه می شود یا درمان نکنید و یا اینکه درمان درست انجام دهید .[/vc_toggle][vc_toggle title=”چند روز باید برای انجام جراحی در اهواز مرخصی گرفت ؟”]جواب: برای انجام جراحی زیبایی بینی معمولا یک هفته مرخصی نیاز دارید .[/vc_toggle][vc_toggle title=”افتادگی یک سمت بینی نیاز به جراحی دارد ؟”]جواب: در این زمینه باید گفت نیاز به جراحی زیبایی یک حس درونی است و در صورتی که شما احساس می کنید بینی زیباتری داشته باشید، آن زمان است که باید مراجعه نمایید در غیر این صورت که با هر ظاهر بینی که دارید و راضی هستید نیازی به جراحی نیست .[/vc_toggle][vc_toggle title=”به پهلو خوابیدن چه تاثیری می تواند بر روی بینی داشته باشد ؟”]جواب: به پهلو خوابیدن برای چند وقت اول بعد از جراحی زیاد توصیه نمی شود، چون در ابتدا برای تخلیه تورم های اولیه بینی خیلی مهم است که فرد سربالا بخوابد و به تخلیه ورم ها کمک کنیم .[/vc_toggle][vc_toggle title=”هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است ؟”]جواب: هزینه جراحی بینی ها با یکدیگر متفاوت است و نمی توان براساس گوشتی بودن خیلی قیاسی داشت . منتها باید دقت کرد که بینی گوشتی توسط یک فرد حرفه ای عمل شود و تکنیک های نوینی به کار رود که فرم خوبی داشته باشد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”آیا ممکن است بعد از انجام این جراحی مشکلی در تنفس ایجاد شود ؟”]جواب: مواجه شدن با مشکلات تنفسی در روز های اول بعد از جراحی،  طبیعی است علت آن تومارت داخلی و خارجی ناشی از جراحی می باشد زمانی که این تورمات فروکش کرد اختلالات تنفسی شما برطرف خواهد شد .[/vc_toggle][vc_toggle title=”تورمات ایجاد شده بعد از جراحی پس از گذشت چه مدتی از بین می روند ؟”]جواب: این تورمات با گذشت زمان از بین می روند، استفاده از کمپرس یخ برای کاهش این تورمات توصیه می شود . همچنین قرار دادن سر بالاتر از سطح بدن کمک شایانی در کاهش این تورمات خواهد کرد[/vc_toggle][vc_toggle title=”لازمه دریافت یک نتیجه مطلوب در جراحی بینی گوشتی چیست ؟”]جواب: افرادی می توانند از این جراحی نتیجه مطلوب دریافت نمایند ، که به تمامی توصیه های جراحشان گوش فرا دهند . قبل از جراحی بینی گوشتی خود یک جلسه مشاوره با جراح خود داشته باشید و مشاوره های لازم را از جراح بینی خود دریافت نمایید . انتخاب یک جراح بینی با تجربه در موفقیت این جراحی بسیار تاثیر گذار می باشد . عزیزان شهر اهواز که خواهان جراحی بینی گوشتی خود می باشند می توانند مشاوره های لازم را در رابطه با این جراحی از دکتر فلاحی جراح بینی اهواز دریافت نمایند .[/vc_toggle][vc_toggle title=”تورمات و کبودی هایی که بعد از جراحی بینی استخوانی در اطراف بینی مشاهده می شود به چه مدت زمان نیاز دارند تا برطرف شوند ؟”]جواب: ز مزایای جراحی بینی استخوانی می توان به این موضوع اشاره کرد که تورمات و کبودی هایی بینی استخوانی بعد از جراحی نسبت به بینی گوشتی بسیار کمتر است . بعد از جراحی بینی به منظور کاهش تورم و کبودی ها می توان اقداماتی را انجام داد یکی از این اقدامات که بسیار توصیه می شود و تاثیر گذار است، استفاده از کمپرس یخ است .[/vc_toggle][vc_toggle title=”بعد از جراحی بینی انجام فعالیت های بدنی و رژیم غذایی به چه صورتی می باشد ؟”]جواب: پیادره روی از همان روز بعد از جراحی توصیه می شود ، انجام ورزش های سنگین و فعالیت های شدید بدنی بعد از گذشت مدتی باید صورت گیرد . غذاهای مصرفی بعد از جراحی باید به گونه ای باشد که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشد و در غذاها کمتر از نمک استفاده شود زیرا باعث افزایش تورم و کبودی می شود .[/vc_toggle][vc_toggle title=”بعد از جراحی بینی در روز های اولیه بینی دچار گرفتگی می شود آیا این امر طبیعی است ؟”]جواب: تورمات داخلی بینی مقداری راه عبور هوا را کمتر کرده است ، به مرور زمان این تورمات کاهش پیدا می کند و این احساس از بین می رود . در داخل بینی شما چیز خارجی وجود ندارد که باعث گرفتگی بینی شما شود همان طور که گفته شد بدلیل ورم بینی شما احساس پری و گرفتگی در بینی می کنید .[/vc_toggle][/vc_column][/vc_row]