تزریق بوتاکس

با توجه به اهمیت جوانسازی پوست روز به روز به تعداد افرادی که خواهان از بین بردن چین و چروک پوست صورت خود با استفاده از تزریق بوتاکس هستند افزوده می شود، تزریق بوتاکس یک روش بسیار موثر و سریع برای رفع چروک های پوست صورت می باشد . تزریق مقدار کمی از این ماده در ناحیه مورد نظر فعالیت عضلات آن ناحیه را کم می کند و چین و چروک و خطوط را از بین می برد و موجب می شود که پوست صورت جوان تر و شاداب تر به نظر برسد .

تزریق بوتاکس در اهواز

بوتاکس یک نوع سم است که می تواند ماهیچه را فلج کند که در صورت بکار بردن صحیح آن می تواند دارویی بسیار مفید در درمان بیش از ۵۰ بیماری باشد.در ذکر این می توان به این نکته اشاره کرد که در درمان زیبایی مخصوصا در صورت امروزه کاربرد بسیار شایعی دارد و طبق آمار شایعترین اقدام زیبایی در جهان است.از اواسط دهه ۸۰ بود که استفاده از بوتاکس در درمانهای زیبایی صورت شروع شد و کمک بسیار زیادی در رفع چین و چروکهای صورت کرد.
مکانیسم اثر بوتاکس به این صورت است که با جلوگیری از ترشح استیل کولین از انتهای عصب مانع انتقال پیام انقباض به ماهیچه ی هدف میشود و از این طریق ماهیچه را بطور موقت فلج میکند لذا ماهیچه مورد نظر دیگر منقبض نمی شود و ضعیف می شود.اثر این دارو حدود ۲ تا ۶ ماه می باشد و پس از آن ترشح استیل ک.لین مجدداآغاز میشود و عضله فعالیت خود را از سر میگیرد.تمامی حرکات صورت بواسطه عضلات زیر پوستی صورت انجام می شود و بالطبع انقباض این عضلات خطوطی را در صورت ایجاد میکنند.بوتاکس با از کار انداختن موقت این ماهیچه ها کمک به برطرف شدن چین و چروکهای صورت می کند.مناسب ترین محلی که بوتاکس تزریق میشود ناحیه پیشانی،همچنین خط اخم می باشد.از طرفی چروکهای ریز کنار ابرو نیز به این دارو بسیار خوب پاسخ می دهند.

نحوه و مدت زمان عمل:

تزریق بوتاکس بصورت سرپایی و در مطب و با استفاده از سوزنهای بسیار ظریف انجام میشود.اغلب قبل از تزریق از کرمهای بی حسی موضعی موضعی در محلهای تزریق استفاده میشود لذا نگرانی بابت درد وجود ندارد.مدت زمان انجام تزریق بوتاکس تنها چند دقیقه است.

کاندیدای مناسب برای تزریق بوتاکس

مردان و زنانی که از سلامت جسمانی کاملی برخوردار می باشند و با مشکل چین و چروک بروی پوست صورت مواجه هستند کاندیدای مناسبی برای تزریق بوتاکس می باشند . بیشتر افرادی کاندید انجام تزریق بوتاکس هستند که می خواهند نشانه های پیری و افزایش سن را در چهره شان کاهش دهند . چروک های افقی پیشانی، خط اخم بین دو ابرو و خط خنده با تزریق بوتاکس محو می شود .

اقدامات قبل از عمل 

تزریق بوتاکس نیاز به اقدامات خاصی ندارد.قبل از درمان کرمهای بی حسی موضعی و کمپرس یخ روی محلهای ترزیق بکار میرود تا از آزردگی حین تزریق کاسته شود و قبل از تزریق نیز محل انجام درمان با پنبه آغشته به الکل آماده سازی میشود.

مراقبت های پس از عمل

جهت جذب بهتر بوتاکس توسط ماهیچه ها و جلوگیری از انتشار آن به نواحی آناتومیک مجاور توصیه میشود:
__حداقل بمدت ۴ ساعت حالت درازکش نداشته باشید.
__شب اول بعد از تزریق درحالتی بخوابید که سرشما کمی بالاتر از بدن باشد.
__در چند ساعت اول از سجده کردن اجتناب کنید.
__محلهای تزریق را به هیچ عنوان ماساژ ندهید.
__در چند ساعت اول از کیسه های یخ روی محل استفاده کنید.
__عضلاتی که در آنها تزریق انجام شده را بصورت ارادی منقبض کنید.

هزینه تزریق بوتاکس

در بین عموم مردم خانم ها نسبت به آقایان بیشتر متقاضی انجام تزریق بوتاکس هستند، هزینه تزریق این ماده بستگی به میزان واحد تزریق دارد . هزینه این تزریق نسبت به مزایای آن بسیار کم می باشد با انجام این تزریق می توان تمامی اثار پیری را از بین برد و ظاهر زیبایی را در پوست صورت ایجاد کرد و اعتماد بنفس و جذابیت از بین رفته را دو مرتبه باز گرداند. عزیزان شهر اهواز که برای جوانسازی پوست خود و از بین بردن چین و چروک روی پوست صورت خواهان تزریق بوتاکس هستند از طریق راه های ارتباطی سایت می توانند مشاوره های لازم را در رابطه با نحوه این تزریق و هزینه آن دریافت نمایند .

عوارض احتمالی بعد از تزریق بوتاکس

اگر تزریق بوتاکس توسط یک پزشک با تجربه در دوز مناسبی صورت گیرد این روش نسبتا بی خطر می باشد، با این حال ممکن است بعد از این تزریق همانند سایر روش های درمانی عوارض احتمالی بروز نماید . ضعف عضلات نواحی دیگر صورت ، واکنش آلرژیک ، تورم و کبودی بیش از حد از عوارض احتمالی بعد از تزریق بوتاکس می باشد که بروز این عوارض بسیار نادر می باشد و در صورت انتخاب یک پزشک باتجربه در زمینه تزریق بوتاکس این عوارض بوجود نمی آیند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]